Újrakiadás – 1985 – Niki nyílt levele a szerkesztőséghez

Nyílt levél a “CSALÁDI SZÓSZ” szerkesztőségéhez
levél közlését vállalta a (K)UPI, (K)APN(A), (NE)MTI(TOK) és (EL)TASZSZ(OLTUK) hírügynökség is.

Tisztelt szerkesztőség!
Ha valami összefüggést találnának a népszerű világlap(os) CSALÁDI SZÓ és az általam említett csapnivaló pletykalap között, az csak a véletlen műve lehet(ne, ha nem lenne szándékos.)
Hogy mi a bajom ezzel a firkálmánnyal, amelyik újságnak nevezi magát?
Hát először is, ha egy újság valamit ad magára, annak van tulajdonosa, aki a hasznot bezsebeli, a deficitet fedezi, a főszerkesztőt kineveti (pardon: nevezi), vagy kirúgja és a nyelvét ölti a konkurenciára. Ő szabja meg a lap politikai arculatát és ráiratja a fejrovatra, hogy VILÁG PROLETÁRJAI EGYESÜLJETEK!
Tehát azt javaslom, hogy legyen tulajdonos, mégpedig választás útján kellene szert tenni rá. Jelölt csak az lehetne, aki elfogadja a HAZAFIAS NÉPFRONT programját és legalább ketten van.
Másodszor: az újságírók fizetését fel kellene emelni. (Ellentétben az árakkal, amelyeket rendezni szokás.)
Nem vagyok telhetetlen, nem követelem a jelenlegi tiszteletdíjak többszörösére emelését (szerénységemet egy bizonyos matematikai alapösszefüggés is indokolja), elegendő egy csokival növelni. (Ez, ugye konvertibilis valuta, mert egy csoki az Bécsben is egy csoki. Másik előnye, hogy nem érzékeny az inflációra és a gyerekek tapasztalata szerint kincsképzésre is alkalmas.)
Rögtön ezután rendezni kellene az újság árát, tekintettel a begyűrűző étolajárakra. Az infláció ugyanis nem állítható meg a telekhatárokon, szemben azzal ahogyan ezt pár évvel ezelőtt a “CSALÁDI SZÓSZ”-hoz hasonlóan dilettáns irányítású “NÉPGAZDASÁG” vezetői állították.
A béremelés azért is fontos lenne, mert a család keresőképtelen tagjai (őket élesen meg kell különböztetni a család azon tagjaitól, akik képtelenek keresni) számára rendszeres jövedelemforrást teremthetne. Látszólag nem sokat ugyan, az első havi önálló fizetés után rájönnének, hogy van ahol ennél is jóval kevesebbet fizetnek.
Javaslom továbbá, hogy különböző szolgáltatások vállalásával gyarapítsd alapján a lap. Apróhirdetést, reklámtevékenységet lehetne pl. vállalni. (Ha elég aprókat hirdetne, nagyítót is árusíthatna hozzá – jó haszonnal.)
A reklámért és apróhirdetésért természetesen fizetni kellene. Pl egy ilyen hirdetés, hogy 38 éves feleségem elcserélném két 19 évesre – 20 ft-ba és két pofonba kerülne az illetőnek. A közhasznú hirdetéseket mentesíteni kellene a fizetési kötelezettség alól. Így pl. élet- és vagyonvédelmi szempontból nagyon fontos – mondhatnám életbevágó az a közlés, hogy Gizike jogosítványt kapott, ezért a hír közreadása miatt nem kellene fizetnie.
Véleményem szerint a piros festéken túlmenően azzal is szinesíteni lehetne a lapot, ha állandó rovatokat nyitnának.
Lehetne pl. sportrovat “Ép testben épp, hogy élek” mottóval; olvasók fórumaként “sót kér az olvasó”; “A gyógyszerész válaszol” (az orvos már megszokta, hogy nem kérdezik!). “Jogi esetlenségek”; vagy a háziasszonyok főzőcske rovata, a “sületlenségek”.
A rovatok élére természetesen rovatvezetőket kellene kinevezni. Hogy mélyreható szakmai ismeretek ne akadályozzák a fantázia szabad szárnyalását, a rovatvezetőket sorsolással kellene kiválasztani.
A személyzeti munkában ez egy jól bevált, abszolúte tudományos módszer, legutóbb miniszterelnök-helyetteseket neveztek ki, hasonló módon a MAGYAR NÉPKÖZTÁRSASÁG nevű vicclapnál.
Hát ilyen gondolatok motoszkáltak a fejemben, amíg a “CSALÁDI SZÓSZ”-t lapozgattam. Ha elképzeléseim nem nyerték el a tetszésüket és netán nem válaszolnak, majd bedobom újításnak és fellebbezek a szakszervezetnél! Remélem tisztában vannak vele, hogy ez mekkora fenyegetés !?

Egy ismeretlen olvasó, akinek
“N”-el kezdődik és “iki”-vel végződik a neve.

Vélemény, hozzászólás?